Dilema: deljeno ali VPS gostovanje?
| Članek je bil prebran 1.732 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Kdor se odloča o gostovanju, pride slej ko prej do te dileme. Sploh, če že ima spletno stran, ki dobro deluje, ima veliko obiska in veliko konverzij oziroma če gre za spletno trgovino. Omenjena tipa gostovanj sta si do neke mere podobna, a so med njima tudi razlike. Kakšne, bo pojasnjeno v nadaljevanju.

O deljenem gostovanju

Že na prvi pogled je deljeno gostovanje cenejše kot pa VPS gostovanje. Uporabnik upravlja s svojim delom strežnika preko nadzorne plošče cPanel, ki je dokaj enostavna za uporabo. Na žalost pa ima omejeno število funkcionalnosti. Pri tem tudi ni možno dodajati po meri narejenih funkcionalnosti, saj sistem tega ne omogoča. Uporabniki se velikokrat pritožujejo tudi nad osvežitvami in nadgradnjami sistema, saj se lahko zgodi tudi to, da njihova spletna stran po nadgradnji ni več kompatibilna z osveženimi nastavitvami strežnika in da celo preneha biti dostopna. Tudi redundanca je omejena, zaradi česar traja dlje, da so spremembe, ki jih uveljavlja uporabnik, sprejete. Pripombe pa v praksi velikokrat letijo na uporabniško podporo, pri čemer se omenja nezadostno poznavanje napak oz. nudenja pomoči v primeru napak. Podporna služba ponavadi tudi ni najbolj odzivna in ni na voljo ves dan in noč.

Strežniki, na katerih je vzpostavljeno deljeno gostovanje ga omogočajo kakšnim dvesto ali več uporabnikov s spletnimi stranmi, ki imajo povprečno obiskanost. Vsakršno nepričakovano povečanje obiskanosti lahko vpliva na vidnost in dostopnost do drugih spletnih strani, ki uporabljajo isti strežnik.

O VPS gostovanju

Slabost VPS gostovanja je v njegovi ceni. Čeprav bi se marsikdo odločil zanj, pa odvrača cena.

A višja cena, kot lahko preverite tukaj, odtehta z mnogo drugimi prednostmi. VPS gostovanje je varnejše in bolj zanesljivo. Tudi podporna služba je običajno veliko kvalitetnejša in ima veliko več znanja. Pri VPS gostovanju ponduniki običajno bolj kontrolirajo koliko uporabnikov je na enem strežniku, zato posamični virtualni strežniki dobro delujejo. Omogočajo tudi več prostora na disku, več pasovne širine, CPU in podobno.

© 29. 04. 2024 - protectech. Oglaševanje.